Kaip pirkti iš AliExpress? - Aligeriausi.lt

Kaip pirkti iš AliExpress?

2020-11-09

Kaip veikia AliExpress? Nors AliExpress egzistuoja nuo 2010 metų, vis tiek dažnai girdime šį klausimą, todėl šiame straipsnyje paaiškinsime, kaip apsipirkti „AliExpress“.

Čia rasite išsamius paaiškinimus su veiksmais, kuriuos reikia atlikti prieš perkant produktą. Mes atsakysime į dažniausiai užduodamus klausimus. Parodysime, kaip rasti firminių produktų, nustatyti gerą pardavėją, kokius mokėjimo metodus leidžia ši Kinijos internetinės prekybos platforma, kaip susisiekti su pardavėjais ir kt. Taigi, jei esate naujas pirkėjas ar turite klausimų, šis straipsnis jums bus labai naudingas.

Kaip pradėti pirkti Aliexpress?

Viskas labai paprasta. Prisijunkite prie portalo, užsiregistruokite, teisingai užpildykite savo kontaktinius duomenis ir pasirinkite vieną iš mokėjimo būdų (apie juos rasite tekste). Viskas, taip tapsite vienos didelės Aliexpress šeimos dalimi.

Prisijungę su šia nuoroda gausite 21 euro vertės nuolaidų kuponų, kuriuos galėsite išleisti jau pirmojo apsipirkimo metu.

Kas yra AliExpress?

„AliExpress“ tapo didžiausia pasaulyje internetine parduotuve. Naujausia statistika rodo, kad Kinijos parduotuvė uždirba 3 kartus daugiau pelno nei „Amazon“ ir „eBay“ kartu, ir daugelyje pasaulio šalių įsitvirtina kaip pagrindinė apsipirkimo platforma. Milijonai i žmonių, panašių į jus, apsiperka „AliExpress“. „AliExpress“ nėra parduotuvė, tai platforma, jungianti milijonus pardavėjų ir vartotojų.

Todėl „AliExpress“ imasi svarbių funkcijų, pavyzdžiui, kontroliuoja, ar pardavėjai laikosi nustatytų taisyklių, apsaugo vartotojus, jei jie susiduria su bet kokia platformos problema, saugo jūsų pinigus, kol patvirtinsite, kad gavote produktą, ir tarpininkauja kilus galimiems neaiškumams tarp pardavėjo ir pirkėjo. Verta paminėti, kad „AliExpress“ netoleruoja pardavėjų, kurie nesilaiko taisyklių. Nepatikimus pardavėjus priverčia uždaryti savo parduotuvę iš „AliExpress“ platformos.

Kaip nustatyti patikimus pardavėjus AliExpress?

Kaip jau minėjome anksčiau, „AliExpress“ yra platforma, tarpininkaujanti tarp pirkėjo ir pardavėjo, todėl pardavėjas yra atsakingas už teisingą užsakymo siuntimą, įsitikindamas, kad produktas atitinka prekės aprašymą. Todėl labai svarbu rasti patikimą pardavėją. Turite įvertinti, kuris pardavėjas teikia geriausius produktus ir turi geriausią reputaciją. Tai bus padaryta atlikus šiuos veiksmus:

  1. Patikrinkite pardavėjo įvertinimą, kurį rasite viršutinėje dešinėje puslapio dalyje. Čia pamatysite arba medalius (gera reputacija), deimantus (labai gera reputacija), arba karūnas (puiki reputacija). Paspaudę ant jų, pamatysite vidutinius pardavėjo balus, kai kalbama apie „aprašytą prekę“, „bendravimą su klientais“ ir „siuntimo greitį“. Jei balai yra didesni nei vidutiniai, jie bus rodomi žaliai, jei žemiau vidurkio – raudonai. Atminkite, kad šiuos balus „AliExpress“ pateikia pagal kitų pirkėjų pardavėjui suteiktus įvertinimus, todėl nei „AliExpress“, nei pardavėjas negali jų pakeisti.
  1. Antras aspektas, į kurį reikia atsižvelgti vertinant pardavėją, yra vartotojų paskelbti atsiliepimai / vertinimai ir komentarai. Tai suteikia daug žinių apie produkto kokybę ir bendrą pirkėjų pasitenkinimą. Tai taip pat suteiks jums informacijos apie pristatymo laiką ir tai, ar produktas yra toks, kaip buvo aprašytas.
  1. Galiausiai taip pat labai naudinga pasidomėti, kiek žmonių nusipirko prekę iš pardavėjo. Jei yra daug pardavimų, o klientų įvertinimai yra teigiami (žvaigždės ir procentai), galite būti tikri, kad turite reikalų su patikimu pardavėju.

Jei turite kokių nors abejonių (kad ir kokių mažų), geriausia, ką galite padaryti, tai tiesiogiai susisiekti su pardavėju, kad jis galėtų tai išspręsti. Jūs galite jų paklausti apie gaminio autentiškumą, ar paprašyti atsiųsti originalaus gaminio nuotraukas. Trumpai tariant, kai tik kyla abejonių, klauskite pardavėjo, tokiu būdu išvengsite staigmenų. Rasti patikimą pardavėją yra lengviau, nei atrodo.

Kaip AliExpress atskirti kopiją nuo originalo?

Kai ieškome produktų „AliExpress“, sunku atskirti kopiją nuo originalaus produkto. Tikriausiai taip yra todėl, kad „AliExpress“ parduodamos kopijos yra labai gerai pagamintos. Jei bandote rasti 100% originalų prekės ženklą, jums padės keli dalykai. 

  • Pirmasis yra kaina: jei matome, kad produktas kainuoja panašiai kaip ir oficialioje parduotuvėje, tada galime daryti išvadą, kad turime reikalų su originalios prekės ženklo produktu, kadangi kopijos dažnai yra daug pigesnės.
  • Antras būdas atpažinti ir originalų produktą yra pažvelgti į produkto aprašymą ir sužinoti, ar jame minimi žodžiai „originalus“, jei taip yra, pardavėjas turi atsiųsti jums originalų produktą. 
  • Panašus į paminėtą aukščiau, tačiau dar saugesnis yra ženklas „Guaranteed Genuine“, kurį galite rasti produkto aprašyme. Jei matote šį logotipą, galite būti tikri, kad produktas yra autentiškas. 

„AliExpress“ yra itin griežtas. Jei įsigijote pirkinį ir sužinojote, kad produktas nėra originalus, turėsite susisiekti tik su „AliExpress“, kad jie imtųsi priemonių. Įrodę, kad produktas yra netikras, atgausite pinigus, pardavėjų parduotuvė bus uždaryta ir daugeliu atvejų galėsite pasilikti produktą.

Kaip atlikti pirkimą AliExpress? Mokėjimo būdai ir pirkėjo apsauga

AliExpress suteikia pirkėjo apsaugą. Tai reiškia, kad jus saugo „AliExpress“, jei kas nors atsitiks su jūsų užsakymu. Kai ką nors užsisakote, „AliExpress“ pasilieka pinigus, kol gausite produktą ir būsite juo visiškai patenkintas. Tik tada jie perveda pinigus pardavėjui. Iš esmės naudojama sąlyginio deponavimo sistema, kurioje „AliExpress“ veikia kaip tarpininkas, laikydamas pinigus, ir pinigus perveda pardavėjui tik tada, kai patvirtinate prekės priėmimą, arba kai baigiasi užsakymo apsaugos laikas.

Escrow / AliPay metodas

Escrow / AliPay metodas yra labai panašus į PayPal. Pinigus pasilieka trečioji šalis ir juos perveda tik tada, kai pirkėjas patvirtina, kad yra patenkintas produktu. Escrow yra labai populiarus mokėjimo metodas ne tik „AliExpress“, bet ir visame internete, nes tai yra sistema, apsauganti tiek vartotoją, tiek pardavėją. Vienintelis dalykas, kurį turite padaryti, jei norite naudoti šį mokėjimo metodą, yra atidaryti „AliPay“ sąskaitą ir virtualioje kortelėje pridėti norimą pinigų sumą sąskaitoje.Tai yra „AliExpress“ sukurta sistema, todėl turėsite daugybę garantijų.

Atsiskaitymas kreditine kortele AliExpress

Atsiskaitant kortele, „AliExpress“ taip pat naudos depozitą, todėl jūsų pinigai bus visiškai apsaugoti, kol patvirtinsite, kad gavote produktą. Tai labai lengvas mokėjimo būdas. „AliExpress“ priima „Visa“ kredito ir debeto korteles, „Mastercard“ ir „Maestro“.

Jei bijote atsiskaityti kortele, taip pat galite savo banko paklausti apie garsiąsias „virtualias korteles“ arba išankstinio mokėjimo korteles, kurios yra specialiai sukurtos apsipirkimui internetu: jose yra ribota pinigų suma, kurią jūs patys pervesite.

Atsiskaitymas bankiniu pavedimu AliExpress

Tai mažiau naudojamas mokėjimo būdas, be to, užsakymus galima apmokėti tik didesne nei 20 USD (ir tik JAV doleriais) suma, todėl nerekomenduojame naudoti šio būdo, nebent neturite kito būdo atsiskaityti. Bankai paprastai ima mokestį pavedimams atlikti. Jei pasirinksite šią mokėjimo formą, jūsų pinigai taip pat bus apsaugoti, nes „AliExpress“ juos saugo tol, kol patvirtinsite, kad gavote prekę.

Kiti mokėjimo būdai

„AliExpress“ taip pat priima: „WebMoney“, „Western Union“, „Yandex.Money“, QIWI, DOKU, „MercadoPago“, „Ticket“, „American Express“.  Bet visų svarbiausia – niekada nemokėkite už „AliExpress“ ribų, nes jei turite problemų su pardavėju, nebus galima jums padėti. 

Ginčai ir pretenzijos

Kartais jūsų užsakytame gaminyje gali būti brokas, tokiu atveju galėsite atlikti du dalykus. Pirmasis – pradėti ginčą su pardavėju, ir taip išspręsti problemą. Norėdami tai padaryti, tereikia eiti į užsakymą ir ieškoti mygtuko „atidaryti ginčą“ (open dispute), užpildyti paprastą klausimyną, kuriame turite įkelti nuotrauka, ​​kad pardavėjas pamatytų problemą ir pasiūlytų sprendimą.

Nuo šio momento gali atsitikti įvairūs dalykai:

  • Pardavėjas sutinka su jumis. Ginčas išsprendžiamas jūsų naudai ir jūs atgaunate pinigus.
  • Pardavėjas pateikia kitokį sprendimą, pavyzdžiui, suteikia nuolaidą. Jei tai jums atrodo pagrįsta, tereikia spustelėti „priimti“. Ginčas bus baigtas priimant šį sprendimą, ir pinigus gausite per kelias dienas.
  • Pardavėjas pateikia kitokį sprendimą ir jūs su juo nesutinkate. Tokiu atveju galite atmesti pasiūlymą ir pasiūlyti naują pasiūlymą, arba, jei tikrai manote, kad esate teisus, palaukite keletą dienų, kol „AliExpress“ automatiškai tarpininkaus ginče ir pasiūlys naują sprendimą.

Atkreipkite dėmesį į tai, ką žymite užpildydami formą, nes galite pasirinkti „grąžinti tik pinigus“ (t.y. prašyti tik pinigų) arba „grąžinti pinigus ir grąžinti“, tokiu atveju sutinkate siųsti produktą atgal, todėl turėsite sumokėti už siuntą į Kiniją. Kartais siuntimas gali būti brangesnis nei pats produktas.

Kitas dalykas, kuris taip pat svarbus: jei pardavėjas prašo mūsų užbaigti ginčą, kad vėl galėtų išsiųsti užsakymą, turite paspausti mygtuką „atšaukti“. Niekada nespauskite „nepriimti ginčo“, nes „AliExpress“ uždarys užsakymą ir jūs negalėsite jo vėl reikalauti.

Pristatymo laikas iš Aliexpress

Kitas dažnai užduodamas klausimas yra: kiek laiko užtruks mano užsakymas? Nėra vieno atsakymo, nes šis laikas priklauso nuo siuntimo būdo, paskirties šalies ir kt. Tačiau pavedimo apsaugos laikas yra 60 dienų, taigi tiek laiko gali užtrukti visas siuntimas. Jei negavote siuntinio per tą laiką, pradėkite ginčą, norėdami atgauti savo pinigus arba pratęsti siuntinio apsaugos laiką.

AliExpress pirkimo garantijos

Jau kurį laiką „AliExpress“ įvedė garantiją daugeliui savo technologinių produktų. Ši garantija paprastai įskaičiuojama perkant produktą, todėl jums nereikės jaudintis, jei gavote blogą produktą.

Jums tereikės įsitikinti, kad jūsų įsigyjamam produktui yra suteikta ši garantija. Jei jūsų gaminys sugenda per vienerius metus nuo užsakymo gavimo, raskite užsakymą „AliExpress“ paskyroje, spustelėkite mygtuką „Prašyti garantijos“ ir užpildykite formą. Kai gausite užklausą, turėsite išsiųsti prietaisą į sandėlį ir per 10 darbo dienų gausite naują prietaisą.

Kiti dažnai užduodami klausimai

„AliExpress“ / „AliPay“ atšaukia mano užsakymą, kai atsiskaitau kreditine kortele, ir paprašo atsiųsti dokumentus, ką daryti?

Jūsų pinigai yra saugūs. Pinigai sulaikomi dėl saugumo patikrinimų, „AliPay“ neatskaičiuos sumokėtos sumos, kol neįvykdysite papildomų sąlygų.

Ar galiu atšaukti Aliexpress užsakymą?

Šiuo metu „AliExpress“ leidžia automatiškai atšaukti užsakymą, kol tikrinamas mokėjimas (praėjus kelioms valandoms po apmokėjimo), o pinigai bus automatiškai grąžinti. Bet jei jau praėjote patvirtinimo procesą, galite prašyti atšaukti užsakymą, tačiau pardavėjas turės jį priimti, ir yra galimybė, kad jis to nepadarys, jei jį jau išsiuntė.

Kodėl dar neatgavau sumokėtų pinigų?

Nesvarbu, ar atšaukėte užsakymą, ar laimėjote ginčą, pinigus gausime tuo pačiu mokėjimo metodu, kurį naudojote. Bet tai nėra greitas procesas, nes „AliExpress“ pirmiausia turės atlikti tam tikrus procesus, o tada pradėti grąžinimo procesą, kuris gali užtrukti kelias dienas.

Norėdami sužinoti savo grąžinimo būseną, eikite į užsakymą ir užveskite pelės žymeklį virš mygtuko „Grąžinimo būsena“. Kai 3 taškai bus oranžiniai, grąžinimo procesas jau prasidėjo ir pinigus gausime maždaug per 3-15 darbo dienų. 

Mes manome, kad „AliExpress“ yra puiki internetinė parduotuvė, kurioje galima rasti įvairiausių kokybiškų produktų už labai pigias kainas. Žinoma, kaip ir bet kurioje internetinėje parduotuvėje, pirkdami turite imtis atsargumo priemonių. Bet mes manome, kad jei laikysitės šio vadovo, sumažinsite riziką beveik iki nulio.