Kiek trunka pristatymas iš AliExpress? - Aligeriausi.lt

Kiek trunka pristatymas iš AliExpress?

2021-01-24

“AliExpress”, dažnai vadinama elektroninės prekybos titanu iš Rytų, aptarnauja klientus visame pasaulyje, siūlydama viską – nuo elektronikos iki drabužių. Lietuviams, norintiems įsilieti į šią rinką, labai svarbu suprasti pristatymo niuansus. Pradėkime išsamiai tyrinėti, ką reiškia “AliExpress” pristatymai į Lietuvą.

Pristatymo laikas iš AliExpress

Pristatymo laiką veikia daug kintamųjų, tačiau dažniausiai standartinis AliExpress siuntimas į Lietuvą gali trukti nuo 15 iki 60 dienų. Norėdami gauti tikslią sąmatą, visada remkitės atskirų pardavėjų pateikta informacija.

Pristatymo būdai : AliExpress gali pasigirti pristatymo būdų gausa. Tarp standartinių yra “China Post Ordinary Small Packet Plus”, ekonomiškesnis pasirinkimas, arba greitesnės alternatyvos, pavyzdžiui, DHL ar “FedEx”. Nuo jūsų pasirinkimo priklausys, kaip greitai jūsų siuntinys bus pristatytas.

Pirkinio apdorojimas: Prieš išsiunčiant jūsų užsisakytą prekę, pardavėjai skiria laiko pakavimui ir kokybės patikrinimams. Priklausomai nuo produkto ir pardavėjo našumo, tai gali trukti nuo vienos dienos iki savaitės.

Muitinė ir išmuitinimas: Tarptautiniai siuntiniai kartais tikrinami muitinėje. Lietuviams tai reiškia, kad mūsų siuntinys gali būti sulaikytas dėl patikrinimo ar muito mokesčių apskaičiavimo.

Atostogų veiksnys: Populiarios kinų šventės, ypač kinų Naujieji metai ar 11.11 akcijos, pasižymi užsakymų antplūdžiu. Dėl to gali pailgėti apdorojimo ir siuntimo laikas. Jei skubate, verta planuoti užsakymus atsižvelgiant į šį laiką.

Mokesčiai siunčiantis iš AliExpress

Muito mokestis: Lietuva, kaip ir daugelis šalių, tam tikroms prekėms taiko importo muitus. Tarifas priklauso nuo prekės pobūdžio ir jos vertės. Prekėms, kurių vertė neviršija 150 eurų, joks muito mokestis nebus taikomas. Jei prekės vertė 150,01 eurų ir daugiau, muitinė jums apskaičiuos tikslų mokestį.

Pridėtinės vertės mokestis (PVM): Be muito, jūsų užsakymui gali būti taikomas pridėtinės vertės mokestis (PVM), kuris padidina bendrą kainą. Kaip ir muito mokestis, PVM papildomai teks susimokėti tik prekėms, kurių vertė viršija 150 eurų. Prekėms iki 150 eurų PVM (ang. VAT) jau yra įtrauktas į galutinę kainą AliExpress parduotuvėje.

Nemokamas pristatymas iš Aliexpress

Norėdami rasti produktus, kurių siuntimas nieko nekainuoja, atlikite šiuos veiksmus.

  • Pradėkite į paieškos juostą įrašydami norimą produktą.
  • Kitame puslapyje viršuje pasirinkite “Free shipping”. Atlikus šiuos veiksmus, jums bus pateiktas produktų be pristatymo išlaidų sąrašas.

Kaip greičiau gauti užsakymus iš Aliexpress?

1. AliExpress prekės iš Europos sandėlių

Vienas iš didžiausių „AliExpress“ pranašumų, palyginti su kitomis svetainėmis, yra galimybė gauti jūsų produktus iš nacionalinio sandėlio, esančio jūsų šalyje (arba netoli jūsų šalies). Tai žymiai sutrumpins laukimo laiką ir pašalins galimų muito mokesčių galimybę. Tačiau mes galėsime pirkti tik iš tų pardavėjų, kurie turi savo sandėlį. Jei norite rasti tokio tipo siuntinių, turite filtruoti paiešką. 

Lietuva neturi savo Aliexpress sandėlių, tačiau daugybė sandėlių yra Europos šalyse. Artimiausi sandėliai yra Lenkijoje, iš kuriuos galite siųstis įvairias elektronikos prekes, pavyzdžiui siurblius robotus,  be muito mokesčių.

Tiems, kurie nori sutrumpinti pristatymo laiką, AliExpress Europos sandėliai yra dievo dovana. Norėdami tuo pasinaudoti:

  • Įveskite savo produktą į paieškos juostą kaip įprasta.
  • Rezultatų puslapyje raskite išskleidžiamąjį langelį “Ship from” (siųsti iš). Iš čia pasirinkite Europos šalį. Vadinasi, jums bus siunčiami produktai iš Europos, todėl jie Lietuvą pasieks daug greičiau!

2. Greitojo pristatymo funkcija

AliExpress atveria greito pristatymo galimybę iš Kinijos. Tiesiog spustelėkite mygtuką „Fast delivery” (greitas pristatymas), kai ieškote produktų šioje platformoje. Galėsite pamatyti pardavėjus su pristatymu per 3, 5, 7 ar 10 dienų į savo šalį – tai vienas geriausių variantų pigiai nusipirkti ir gauti greičiau nei su privačiu kurjeriu.

Geriausias patarimas, kurį galime jums duoti, yra apsipirkimas iš anksto, nes net jei jūsų užsakyme numatyta pristatymo data, ji yra tik apytikslė.

Dažniausi klausimai apie prekių siuntimą iš AliExpress

Ar normalu, kad mano AliExpress užsakymas užtrunka taip ilgai?

Jūsų užsakymas stebimas keliomis būsenomis, ir kartais gali būti atnaujinamas ne taip dažnai, kaip turėtų būti. Rekomenduojame turėti kantrybės ir pažiūrėti savo stebėjimą išorinėse svetainėse, tokiose kaip 17track.net, kad sužinotumėte, ar dar nėra naujų pranešimų. Jei daug dienų negavote jokių pranešimų, pirmiausia reikia susisiekti su pardavėju.

Svarbu žinoti, kad jums priklauso 60 dienų pirkėjo apsauga. Apsaugos laikas gali baigtis anksčiau, jei stebėjimas sako, kad užsakymas buvo pristatytas. Pasibaigus apsaugos laikui, jūs vis dar turite 15 dienų ginčui pradėti ir taip atgauti pinigus.

Aš tą pačią dieną pateikiau keletą užsakymų „AliExpress“, ar jie visi atvyks kartu?

Jei sumokėjote už kelis produktus vienu metu, tačiau jie yra iš skirtingų pardavėjų, kiekvienas bus išsiųstas atskirai. Taigi yra mažai tikimybės, kad jūsų užsakymai bus pateikti tuo pačiu metu, nes kiekvienas pardavėjas yra skirtingose ​​šalies vietose, o Kinija yra labai didelė.

Mano „AliExpress“ užsakymas užtrunka per ilgai, ar galiu atšaukti užsakymą?

Užsakymus galima atšaukti tik tuo atveju, jei pardavėjas dar neišsiuntė paketo. Kol mokėjimas tikrinamas (pirmosios užsakymo minutės – valandos), jį galima tiesiogiai atšaukti, o nuo mokėjimo patvirtinimo iki jo išsiuntimo galima atšaukti parašius pardavėjui.

Ar „AliExpress“ man praneš, kai bus pristatytas mano užsakymas?

Ne, „AliExpress“ nepraneš apie būsenos pokyčių stebėjimą, tačiau kadangi tai daro įtaką jūsų pinigų apsaugai, svarbu laikas nuo laiko peržiūrėti užsakymus. Yra programų, leidžiančių pridėti stebėjimo numerius ir lengvai peržiūrėti būsenos pakeitimus.