Kiek trunka pristatymas iš AliExpress? - Aligeriausi.lt

Kiek trunka pristatymas iš AliExpress?

2021-01-24

Kad suprastumėte, kiek užtruks jūsų „AliExpress“ užsakymas, svarbu žinoti, kaip siuntimas vyksta šioje garsioje svetainėje. Kai spustelite mygtuką „Mokėti“ ir mūsų mokėjimas patvirtintas, tuomet pardavėjas pradeda rengti jūsų užsakymą. Tai gali užtrukti kelias valandas ar kelias dienas, atsižvelgiant į pakuotės dydį, užsakymų kiekį, metų laiką. Pardavėjai paprastai paruošia užsakymą per maždaug po 2-3 dienas. 

Tuo atveju, jei pardavėjas neišsiunčia užsakymo, sumokėta suma jums grąžinama automatiškai tuo pačiu mokėjimo metodu, kurį naudojote. Bet tai paprastai neįvyksta, išskyrus retus atvejus. Jums bus pranešta, kai paketas bus išsiųstas. Tada ir pradedamas skaičiuoti siuntimo laikas. 

Per kiek laiko „AliExpress“ pirkiniai atkeliauja?

Perkant prekę, pardavėjas mums pateikia pristatymo laiko sąmatą. Tai yra apytikslis apskaičiavimas pagal pasirinktą pristatymo būdą, tačiau faktinis „AliExpress“ paketo pristatymo laikas priklauso nuo kelių veiksnių, kuriuos paaiškinsime toliau.

1. Pristatymo būdas

Siuntimo būdų yra daug, tačiau galime atskirti tuos, kuriuos siunčia privatus kurjeris (DHL, Seur, FedEx, UPS …), ir kitus. Jei įsigijote produktą, kurį atsiuntė privatus kurjeris, jūsų paketas bus pristatytas per rekordiškai trumpą laiką, tačiau gali tekti mokėti muito mokesčius, jei siunčiatės ne iš Europos.

Visų kitų siuntimo būdų laikas skiriasi priklausomai nuo siuntimo bendrovės. 

  • Sertifikuotas siuntimas užima daug mažiau laiko nei įprastas gabenimas. Įprastoms (nestebimoms) siuntoms gali prireikti nuo 20 iki 60 dienų.
  • Sertifikuotų siuntų (su sekimu) pristatymas gali užtrukti maždaug nuo 20 iki 45 dienų. „AliExpress Standard Shipping“ veikia kaip sertifikuotas siuntimas su sekimu.
  • Privačių kurjerių siuntų pristatymas gali užtrukti 5–10 dienų, tačiau siuntimo išlaidos yra didelės, o muitai beveik visada yra mokami. „AliExpress Premium Shipping“ teikia privatus kurjeris.

2. Siuntimo šalis

„AliExpress“ tiekia produktus beveik bet kurioje pasaulio vietoje, tačiau jie daug greičiau atkeliaus į šalis, kuriose paprastai yra daug užsakymų ir teikiamos geros valstybinės pašto paslaugos. Bet kokiu atveju geriausia pažvelgti į pardavėjo siūlomą pristatymo laiko prognozę ir suprasti, kad visada įmanoma, jog tai užtruks šiek tiek ilgiau.

3. Metų laikas

Jūsų užsakymai gali užtrukti ilgiau, kai vyksta daugybė užsakymų, pavyzdžiui, garsusis 11.11 išpardavimas. Taip nutinka todėl, kad kilmės šalyje yra daugybė užsakymų.

Taip pat turėtumėte atsižvelgti į Kinijos nacionalines šventes, kai švenčia visa šalis. Pavyzdžiui, kinų Naujieji Metai, kurie švenčiami vasario pradžioje, paprastai trunka vieną ar dvi savaites, taigi, jei perkate tomis dienomis, jūsų užsakymai gali užtrukti ilgiau nei įprasta. 

Kaip greičiau gauti užsakymus iš Aliexpress?

Jei norite gauti užsakymą greičiau, be to, kad pasirenkate, kad užsakymą atsiųstų privatus kurjeris, kuris yra gana brangus (ne tik gabenimui, bet ir muitinei, kaip jau sakėme), turite ir kitų galimybių. „AliExpress“, skirtingai nei kitos internetinės pardavimo platformos, sugalvojo alternatyvas, kaip greičiau gauti jūsų užsakymą.

1. Nacionaliniai sandėliai už Kinijos ribų

Vienas iš didžiausių „AliExpress“ pranašumų, palyginti su kitomis svetainėmis, yra galimybė gauti jūsų produktus iš nacionalinio sandėlio, esančio jūsų šalyje (arba netoli jūsų šalies). Tai žymiai sutrumpins laukimo laiką ir pašalins galimų muito mokesčių galimybę. Tačiau mes galėsime pirkti tik iš tų pardavėjų, kurie turi savo sandėlį. Jei norite rasti tokio tipo siuntinių, turite filtruoti paiešką. 

Lietuva neturi savo Aliexpress sandėlių, tačiau daugybė sandėlių yra Europos šalyse. Artimiausi sandėliai yra Lenkijoje, iš kuriuos galite siųstis įvairias elektronikos prekes, pavyzdžiui siurblius robotus,  be muito mokesčių.

2. AliExpress sutartys su standartinėmis laivybos kompanijomis

Jau keletą metų „AliExpress“ siekia pagerinti savo užsakymų pristatymo laiką. Štai kodėl ji yra sudariusi keletą susitarimų su transporto įmonėmis. Geriausiai žinomas yra „AliExpress“ susitarimas su „Correos España“, kad jūsų užsakymai būtų pristatyti anksčiau. Tai daroma pasirinkus „AliExpress Standard Shipping with tracking“. 

3. Greitas pristatymas iš Aliexpress per 10 dienų

AliExpress atveria greito pristatymo galimybę iš Kinijos per 10 dienų. Tiesiog spustelėkite mygtuką „Greitas pristatymas“, kai ieškote produktų šioje platformoje. Galėsite pamatyti pardavėjus su pristatymu per 3, 5, 7 ar 10 dienų į savo šalį – tai vienas geriausių variantų pigiai nusipirkti ir gauti greičiau nei su privačiu kurjeriu.

Geriausias patarimas, kurį galime jums duoti, yra apsipirkimas iš anksto, nes net jei jūsų užsakyme numatyta pristatymo data, ji yra tik apytikslė. Taigi, jei tai užtruks ilgiau, jūs būsite apsaugotas per 60 dienų. Apsaugos laikas gali baigtis anksčiau, jei stebėjimas sako, kad užsakymas buvo pristatytas. Pasibaigus apsaugos laikui, jūs vis dar turite 15 dienų ginčui pradėti.

Ar normalu, kad mano „AliExpress“ užsakymas užtrunka taip ilgai?

Jūsų užsakymas stebimas keliomis būsenomis, ir kartais gali būti atnaujinamas ne taip dažnai, kaip turėtų būti. Rekomenduojame turėti kantrybės ir pažiūrėti savo stebėjimą išorinėse svetainėse, tokiose kaip 17track.net, kad sužinotumėte, ar dar nėra naujų pranešimų. Jei daug dienų negavote jokių pranešimų, pirmiausia reikia susisiekti su pardavėju.

Aš tą pačią dieną pateikiau keletą užsakymų „AliExpress“, ar jie visi atvyks kartu?

Jei sumokėjote už kelis produktus vienu metu, tačiau jie yra iš skirtingų pardavėjų, kiekvienas bus išsiųstas atskirai. Taigi yra mažai tikimybės, kad jūsų užsakymai bus pateikti tuo pačiu metu, nes kiekvienas pardavėjas yra skirtingose ​​šalies vietose, o Kinija yra labai didelė.

Mano „AliExpress“ užsakymas užtrunka per ilgai, ar galiu atšaukti užsakymą?

Užsakymus galima atšaukti tik tuo atveju, jei pardavėjas dar neišsiuntė paketo. Kol mokėjimas tikrinamas (pirmosios užsakymo minutės – valandos), jį galima tiesiogiai atšaukti, o nuo mokėjimo patvirtinimo iki jo išsiuntimo galima atšaukti parašius pardavėjui.

Ar „AliExpress“ man praneš, kai bus pristatytas mano užsakymas?

Ne, „AliExpress“ nepraneš apie būsenos pokyčių stebėjimą, tačiau kadangi tai daro įtaką jūsų pinigų apsaugai, svarbu laikas nuo laiko peržiūrėti užsakymus. Yra programų, leidžiančių pridėti stebėjimo numerius ir lengvai peržiūrėti būsenos pakeitimus.