Muito mokestis siunčiantis prekes iš Aliexpress - Aligeriausi.lt

Muito mokestis siunčiantis prekes iš Aliexpress

2021-01-25

Šiuo metu siuntoms iš trečiųjų šalių, tokių kaip Kinijos, kurių vertė siekia iki 22 eurų, PVM nėra taikomas. Prekėms nuo 22 iki 150 eurų yra taikomas dabar galiojantis PVM mokestis (21 %), o virš 150 eurų kainuojančioms prekėms PVM mokestis ir 0–22 proc. dydžio muito mokestis.

Esminiai pasikeitimai įvyko po balsavimo Seime, kuriame nariai pritarė panaikinti pridėtinės vertės mokesčio lengvatą siuntoms iki 22 eurų. Tiesa, pakeitimai įvykdyti ne iš karto ir turėtų įsigalioti 2021 metų liepos 1 dieną. Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į dažną Kinijos pardavėjų elgesį, kuomet nurodoma mažesnė siuntos vertė, nei iš tiesų yra. 

Kokius mokesčius reikės mokėti nuo liepos 1 d.?

  • Prekėms, kurių vertė nuo 0,01 iki 150 eurų – prisidės 21 % PVM mokestis ( 9 % už knygas). 
  • Prekėms, kurių vertė didesnė nei 150 eurų, mokesčių tvarka nesikeičia. Reikės mokėti ne tik 21 % PVM, bet ir muitą, kuris priklauso nuo prekės rūšies. Gali prisidėti ir kiti mokesčiai, tokie kaip muitinės procedūrų mokestis, kuris priklauso nuo kurjerių kompanijos ar Lietuvos pašto. Taip pat jei prekėje yra alkoholio arba tabako, gali reikėti susimokėti akcizo mokesčius. 

Kaip išvengti mokesčių, siunčiantis iš Kinijos? 

Aliexpress jau dabar yra susipažinusi su šiaip naujais mokesčių pakeitimais Europos šalyse, tad jau ėmėsi veiksmų, tam, kad neprarastų savo klientų. Jų planuose yra daugiau sandėlių Europos šalyse. Dėl to neverta nusiminti, kad nuo liepos nebegalėsime pirkti iš Aliexpress. Tiesa, daugelis prekių net ir su PVM mokesčiu bus pigesnės nei Lietuvos parduotuvėse. Taip pat atsiras daugiau prekių, kurias galėsime gauti dar greičiau iš Europos sandėlių. Kaip ieškoti tokių prekių, skaitykite mūsų straipsnyje “Kiek trunka pristatymas iš AliExpress?

Kaip pirkti iš Aliexpress?

Viskas labai paprasta. Prisijunkite prie portalo, užsiregistruokite, teisingai užpildykite savo kontaktinius duomenis ir pasirinkite mokėjimo būdą. 

Primename, kad naujiems vartotojams, prisijungusiems su šia nuoroda bus suteikta 21 euro vertės nuolaidų kuponų, kuriuos galėsite išleisti jau pirmojo apsipirkimo metu. Jei esate AliExpress vartotojas, bet norite pasinaudoti nuolaidos kuponais, nauju vartotoju galite tapti prisijungę su kitu el.paštu ir mokėjimo kortele.