Muito mokestis siunčiantis prekes iš AliExpress - Aligeriausi.lt

Muito mokestis siunčiantis prekes iš AliExpress

2021-01-25

Neseniai mūsų visų galvas sujaukė įsigalioję nauji ribojimai ir mokesčiai, taikomi siunčiantis prekes iš Kinijos.

Esminiai pasikeitimai įvyko po balsavimo Seime, kuriame nariai pritarė panaikinti pridėtinės vertės mokesčio lengvatą siuntoms iki 22 eurų. Pakeitimai įsigaliojo 2021 metų liepos 1 dieną. Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į dažną Kinijos pardavėjų elgesį, kuomet nurodoma mažesnė siuntos vertė, nei iš tiesų yra. 

AliExpress greitai prisitaikė ir pirkimas iš šios parduotuvės išliko toks pat paprastas, kaip ir anksčiau.

Kokius mokesčius reikia mokėti siunčiantis iš AliExpress?

  • Prekėms, kurių vertė nuo 0,01 iki 150 eurų – taikomas 21 % PVM mokestis ( 9 % už knygas). Tiesa, AliExpress šį mokestį jau yra pridėjusi prie bendros prekių sumos, tad jums nieko papildomai mokėti nereikia.
  • Prekėms, kurių vertė didesnė nei 150 eurų, reikia mokėti ne tik 21 % PVM, bet ir muitą, kuris priklauso nuo prekės rūšies. Šiuos mokesčius reikės sumokėti Lietuvoje, o perkant iš AliExpress, PVM nebus pridėtas.
  • Brangesnėms prekėms gali prisidėti ir kiti mokesčiai, tokie kaip muitinės procedūrų mokestis, kuris priklauso nuo kurjerių kompanijos ar Lietuvos pašto.

Kodėl reikia papildomai mokėti PVM prekėms iš AliExpress?

Kartais pasitaiko, kad AliExpress pardavėjai nenurodo specialaus IOSS kodo. Be šio kodo, Lietuvos pašto sistemoje siunta yra matoma kaip neapmokėta. Tokiu atveju, jei norite atsiimti siuntą, teks sumokėti jums priskirtus mokesčius – 21% PVM ir €3 administravimo mokestį.

Jei nenorite mokėti šių mokesčių, teks atsisakyti gautos siuntos. Šiuo atveju nedelsdami apie situaciją informuokite pardavėję ir prašykite grąžinti sumokėtus pinigus.

Kaip išvengti mokesčių, siunčiantis iš Kinijos? 

PVM mokesčio neišvengsite, tačiau brangesnėms prekėms muito mokesčio galima išvengti. Vienintelis būdas – ieškoti prekių iš Europos sandėlių. Kaip ieškoti tokių prekių, skaitykite mūsų straipsnyje “Kiek trunka pristatymas iš AliExpress?

Kaip pirkti iš Aliexpress?

Viskas labai paprasta. Prisijunkite prie portalo, užsiregistruokite, teisingai užpildykite savo kontaktinius duomenis ir pasirinkite mokėjimo būdą. 

Primename, kad naujiems vartotojams, prisijungusiems su šia nuoroda bus suteikta 21 euro vertės nuolaidų kuponų, kuriuos galėsite išleisti jau pirmojo apsipirkimo metu. Jei esate AliExpress vartotojas, bet norite pasinaudoti nuolaidos kuponais, nauju vartotoju galite tapti prisijungę su kitu el.paštu ir mokėjimo kortele.